Ekologiczne zwalczanie pleśni oraz grzybów

Nawet w najbardziej zadbanym mieszkaniu czasem dochodzi do zawilgocenia. Brzydki nalot pleśni najczęściej tworzy się w narożu ściany. Zawilgocenia ścian są częstym i uporczywym problemem. Ich przyczyną mogą być błędy wykonawcze lub np. niewłaściwy system wentylacji pomieszczeń. W przypadku pojawienia się wilgoci na ścianach, bardzo ważna jest szybka interwencja, ponieważ zawilgoceniu budynku często towarzyszy zagrzybienie, które prowadzi do niszczenia tynków, podłóg i mebli.
Co więcej, grzyby i pleśń mogą przyczynić się do znacznego pogorszenia stanu zdrowia ludzi poprzez powstawanie alergii i chorób dróg oddechowych, a nawet astmy.

Iniekcja mikrofalowa dzięki swoim właściwościom może całkowicie wykluczyć powszechnie stosowane szkodliwe dla zdrowia środki chemiczne. Ponadto metoda działania pozwala „leczyć” od środka w sposób dalece prewencyjny. Mikrofale przenikają ścianę na której pracujemy
w całym jej przekroju globalnie niszcząc wszelkie zarodniki pleśni czy grzybów uwalniając nas od powracającego problemu. Dodatkowo miejsce iniekcji zostaje osuszone do bezpiecznego poziomu pod kontrolą specjalistycznego wilgotnościomierza.